Słynna bardotka biustonosz – krótka historia fasonu stanika

Zmysłowa Brigitte Bardot, któż nie pamięta tej słynnej i przepięknej francuskiej aktorki, która zasłynęła nie tylko z powodu swoich ról filmowych. To jej swoją wdzięczną nazwę jeden zawdzięcza z fasonów biustonosza. Bardotki staniki charakteryzujące się bardzo głębokimi i działającymi na zmysły wycięciami, odpinanymi ramiączkami do dziś sprawiają, że wiele kobiet wygląda niesamowicie ponętnie.

Bardotki staniki – charakterystyka

Stanik usztywniony fiszbinami, którego korzeni należy szukać we Francji w latach 50. i 60. to właśnie bardotka. Biustonosz ten uznawany był i jest przez wielu za wcielenie seksapilu. Na popularność tego fasonu wpłynęła osoba Brigitte Bardot, do której wzdychało swego czasu wielu mężczyzn. Bardotki staniki były czymś nowym na tamte czasy, otóż odsłaniały dużą część biustu oraz ramiona, co nie było dotychczas czymś typowym. Usztywniane miseczki powiększały wizualnie piersi, które dodatkowo stawały się bardziej zaokrąglone. Głębokie wcięcie tworzące linię pozwalało na noszenie dekoltów z odkrytymi ramionami bez lęku.

Dla kogo przeznaczona jest bardotka biustonosz?

W przypadku tego fasonu niezwykle ważna jest kondycja biustu, gdyż bardotka biustonosz może wywołać wrażenie wylewania piersi nad górną linię stanika. Stąd też dokonując zakupu takiej bielizny, należy zwrócić uwagę na sprężystość i strukturę swojego biustu. Bardotki staniki przeznaczone są głównie na wielkie wyjścia, gdzie ubierane są suknie wieczorowe z odkrytymi ramionami. Uwydatniają biust nawet bez zastosowania ramiączek, z tej możliwości korzysta wiele kobiet biznesu, celebrytek.

Jak dobrać biustonosz typu bardotka?

Instrukcji mierzenia i dobierania takich staników jest wiele, lecz najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług brafitterki. Podczas wizyty może okazać się, że przez całe życie dobierany był nieodpowiedni biustonosz. W przypadku sukien o bardzo dużym dekolcie schodzącym w kształt litery V nie ma miejsca na choćby najmniejszą niedoskonałość.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *