Stanik bardotka czy balkonetka? Podstawowe różnice

Bielizna damska została stworzona po to, aby zapewniać kobietom swobodę ruchów, ale też zachwycać swoim wyglądem. Dobrze dobrany stanik, majtki, to gwarancja poczucia piękna i zmysłowości. W szczególności biustonosze to element intymnej garderoby, który wymaga doskonałego dobrania pod względem rozmiaru i fasonu. Wśród najczęstszych propozycji pojawia się stanik bardotka oraz balkonetka. Omyłkowo wiele osób stosuje to nazewnictwo zamiennie, co okazuje się błędnym uproszczeniem.

Cechy charakterystyczne biustonoszy typu balkonetka

To jeden z najczęściej noszonych fasonów stanika na co dzień. Balkonetki są uniwersalnymi biustonoszami, pasują praktycznie do każdej garderoby, w każdym stylu. Ten model stanika charakteryzuje się średnim stopniem zabudowania, tym samym piersi nie są całkowicie zasłonięte. Nie są jednak tak mocno odkryte, dlatego to dobre rozwiązanie dla stylizacji z niezbyt głębokimi dekoltami. Miseczki podzielone są trzema cięciami w różnych proporcjach, a pokryte są półprzezroczystym lub całkowicie prześwitującym materiałem.

Stanik bardotka bez ramiączek hitem od wielu lat

Do charakterystycznych cech tego fasonu należy częsty brak ramiączek. Obwód bardotki wyposażony jest w silikonową wkładkę, która pomaga w utrzymaniu biustonosza w stabilnej pozycji. Projektanci uwzględniają użycie fiszbin, które są tylko opcjonalne w balkonetkach. Stanik bardotka ma nisko położone miseczki, dzięki czemu doskonale podkreśla kobiece kształty.

Dla kogo balkonetka? Dla kogo stanik bardotka?

Dobór biustonosza warto skonsultować z braffiterką, lecz stanik bardotka bez ramiączek najlepiej będzie prezentować się na jędrnych i pełnych piersiach. Choć nie jest to regułą, ponieważ przy tym fasonie stosuje się też efekt push up. Z kolei balkonetka sprawdzi się praktycznie w przypadku większości biustów, jest bardziej uniwersalnym fasonem, lecz nie jest polecana paniom o stożkowym kształcie piersi. Ten krój najlepiej sprawdza się przy piersiach o kroplowatym kształcie.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *